Aviācijas pētniecības centrs

Centra galvenā ēka atrodas starptautiskās lidostas „Rīga” (Latvija) teritorijā, kas sniedz būtiskas priekšrocības, jo ļauj viegli piegādāt aviācijas tehniku izmēģinājumu veikšanai.

Aviācijas pētniecības centrs (oficiāls nosaukums SIA Aviācijas pētniecības centrs, pazīstams arī kā Aviation Research Center (angļu val.)) ir dibināts 2011.gadā. Centra dibinātāji - Rīgas Tehniskā universitāte, Transporta un sakaru institūts, Telemātikas un loģistikas institūts un uzņēmums «D un D Centrs» - diagnostikas un monitoringa tehnoloģiju izstrādātājs.

Centra ēka
Centra ēka

Centrs ir aprīkots ar izmēģinājumu kompleksu, kas sevī ietver divas zāles, katras zāles platība – 230 m2. Kopā ar izmēģinājumiem domātām telpām centrā atrodas konferenču un sapulču zāle, mācību klases tehniskā personāla sagatavošanai, kā arī inženieru un pētnieku darbavietas. Centra izveide tika realizēta projekta „Diagnostikas perspektīvās aviācijas tehnoloģijas” ietvaros, kas saņēma Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

Eiropas Reģionālās attīstības fonds

Aviācijas Pētniecības Centram ir piešķirta akreditācijas apliecība no Latvijas Nacionālā Akreditācijas Biroja par to, ka APC ir kompetenta veikt testēšanu atbilstoši LVS EN ISO/IEC 17025:2017 standarta prasībām nereglamentētājā sfērā: lidaparātu un citu mašīnu un iekārtu agregātu un komponentu mehāniskā testēšana ar vibrācijas un citu dinamisko parametru mērīšanu.

Partneri

Aviācijas pētniecības centra galvenie partneri ir to dibinātāji:

  1. D un D Centrs
  2. Rīgas Tehniskās universitāte (RTU))
  3. Transporta un sakaru institūts(TSI)

Kā arī uzņēmumi, kas pārstāv aviācijas nozari:

  1. ВР Технологии
  2. GM Helicopters
  3. Aerosim

Kā produktīvu sadarbības partneri virtuālās realitātes jāmin Fraunhoffer IFF.